• Dlaczego Visit Story?

Dlaczego Visit Story?

Drogi czytelniku!

Jeśli jesteś na tej stronie, to znaczy, że Twoja podróż właśnie się zaczęła. Tylko od Ciebie zależy, jak długo potrwa i w jakim udasz się kierunku. Z nami będzie Ci łatwiej, gdyż na stronie znajdziesz podróże we wszystkie możliwe miejsca i rejony, w różnym czasie i wymiarze. Zapoznaj się z tematyką portalu, a nie będziesz zawiedziony:

  • AKTUALNE – tutaj znajdziesz najbardziej „Twoje“ podróże: z przyjaciółmi, rodziną, ale też te przebyte w samotności, krótkie i długie, kulinarne, sportowe, biznesowe, artystyczne, rozrywkowe, oraz ekstremalne.
  • HISTORYCZNE – jeśli odbyłeś podróż po historycznych miejscach w Twojej okolicy lub innych lokalizacjach, które przetrwały próbę czasu, albo masz za sobą piesze wycieczki krajoznawcze oraz posiadasz w swojej kolekcji dokumenty z informacjami o dawnych dziejach warte, by ocalić je przed zapomnieniem, albo chciałbyś zwiedzić muzea, zapraszamy tutaj – poznaj lub podziel się swoimi odkryciami.
  • DUCHOWE – dla nas najważniejszy jest człowiek, jeśli zatem pragniesz podzielić się swoimi uczuciami, marzeniami, doświadczeniami z czasów emigracji, czy po prostu lubisz życie tułacza z jego wewnętrznymi rozterkami, odwiedź nas i zaznacz swoją obecność. Nie musisz wychodzić z domu, aby odbyć podróż w głąb siebie. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, by odnaleźć w sobie pasję pisarza, odkrywcy własnej duszy.
  • FANTASTYCZNE – jeśli uwielbiasz fantasy (legendy, mity, baśnie), nie są Ci straszne historie z pogranicza sci-fi i horroru, zachęcamy do zaglądania na Visit Story. Znajdziesz tu wiele ciekawych opowieści.

Co wybierasz?

Jesteś pasjonatem podróży i fascynują Cię historie innych?

Jeśli tak, to znaczy, że Visit Story jest właśnie dla Ciebie. To znak, że właśnie dotarłeś we właściwe miejsce. Miejsce, gdzie podróże są najważniejsze i znaczą o wiele więcej niż możesz sobie wyobrazić. Tutaj możesz poznać przygody innych wędrowców i odkrywać z nimi nieznane zakątki kuli ziemskiej.

Visit Story zostało stworzone z miłości do podróży, zarówno tych geograficznych, jak i sentymentalnych. Tutaj znajdziesz autorów, których powinieneś poznać. Będą dla nas pisać najlepsi z najlepszych.

Podróże są dla wielu prawdziwą pasją, sposóbem na życie czy spędzanie wolnego czasu. To również możliwość przebywania w gronie rodziny czy przyjaciół, lub pobycia w samotności. Dla niektórych podróże mogą być ucieczką od rzeczywistości, od szarej codzienności, od zgiełku zatłoczonych miast. Dla innych podróż nie musi oznaczać długiej wyprawy. Zamiast tego, wybierają wycieczkę w głąb własnej duszy, ponieważ tylko wtedy są w stanie poznać samych siebie od środka, odkryć własne słabości, swoje wady i zalety.

Podróż niezmiennie rozbudza w każdym z nas ciekawość świata, a także drugiego człowieka. Daje nam możliwość poznania nowego miejsca, kultury, czyli oswajanie nieznanego. Towarzyszą jej skrajnie silne emocje, ekstremalne przeżycia, a także spokój i ukojenie, jakie daje obcowanie z naturą. Wraz z nimi odnajdujemy nowe cudowne smaki, zapachy oraz krainy wraz z ich tradycjami.

Wreszcie, podróż niesie ze sobą możliwość edukacji, zarówno materialnej, mentalnej jak i duchowej, ponieważ podczas obcowania z nieznanym, człowiek uczy się samego siebie. Staje w obliczu samotności i trudnych wyzwań, które musi pokonać, uruchamiając własną kreatywność i wewnętrzne siły.

Zaś podróż sentymentalna to przywiązanie do miejsca, które dobrze znamy lub znaliśmy kiedyś. To odkrywanie na nowo niezwykłej więzi z ludźmi dawno już przez nas zapomnianymi, a przy których możemy godzinami snuć nasze opowieści. Te duchowe doznania pozwalają na chwilę zapomnieć o szarości dnia codziennego i przenieść się w świat marzeń niedostępny dla innych,  o którym wiemy tylko my.

Visit Story to portal, który możesz czytać nie tylko na swoim smartfonie czy tablecie podczas długich podroży, ale też – gdy wybierzesz wersję audio – słuchać.

Visit Story ułatwia spotkania z ludźmi, dzięki czemu łatwiej znajdziesz współtowarzysza podróży, który podzieli Twoją pasję do tych samych miejsc, kultur czy ludzi, a jak wiadomo, nowe znajomości to nowe doświadczenia. To pomoc dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na swoje podróże. Zaplanuj z nami swój czas!

Tak więc Visit Story to NARZĘDZIE do dzielenia się nie tylko relacjami z podróży, ale też historiami ze swojego życia, pięknymi przeżyciami i wspomnieniami, które do tej pory były tylko Twoją własnością. Podziel się swoją opowieścią z innymi.

Czekamy!

Pamiętaj, że przeżywamy historie, które sami tworzymy. Ty również możesz stać się autorem!

Dla najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Zatem nie zwlekaj i koniecznie dołącz do nas już teraz.

Bądź dla nas inspiracją!